serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly

28.01.2009
Rząd USA chce poprawić bezpieczeństwo routingu sieciowego

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) planuje czterokrotne zwiększenie inwestycji na badania poświęcone zabezpieczeniu protokołu bramek granicznych (BGP) poprzez dodanie podpisu elektronicznego do komunikacji routera.

DHS twierdzi, że badania nazwane jako BGPSEC, pozwolą na zapobieganie przechwytywaniu routingu oraz przypadkowym złym konfiguracjom przesyłanych danych. DHS przewiduje, że proces tworzenia prototypów oraz standardów może potrwać kilka lat, a przynajmniej cztery lata zanim zostanie wdrożony.

Specjaliści popierają te działania, jako że BGP to jedna z najbardziej wadliwych części Internetu. „Powodem dlaczego problem z BGP są tak poważne, to fakt iż atakowana jest infrastruktura Internetu a nie poszczególne hosty,” twierdzi profesor Steve Bellovin z Uniwersytetu Columbia. Danny McPherson z Arbor Networks dodaje, że BGP to jedno z największych zagrożeń dla Internetu.

Fundusze Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeznaczone na ochronę routingu wzrosną do około 2,5 miliona dolarów rocznie zaczynając od 2009r.

Czytaj całość - U.S. plots major upgrade to Internet router security (wersja angielska)

 

Autor: Tomasz Sawicki

Źródło: Przegląd prasy zagranicznej przygotowywany przez MediarecoveryWszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS