serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly

18.12.2008
Raport Bezpieczeństwa

Jak wynika z raportu firmy Secunia Software wielu użytkowników komputerów posiada sporo starych, niebezpiecznych programów na swoich maszynach.

Badania przeprowadzone na grupie 20 tysiecy użytkowników aplikacji Personal Software Inspector, która skanuje programy zainstalowane na komputerach użytkowników i sprawdza, czy programy posiadają najnowsze łatki i czy są uaktualnione, wykazały że blisko 46 procent użytkowników posiadało 11 lub więcej niebezpiecznych programów na ich komputerach. Około 30 procent miało zainstalowanych od 1 do 5 niebezpiecznych programów na swoich komputerach. Tylko 2 procent użytkowników nie posiadało ani jednego niezabezpieczonego programu.

Przedstawiciel firmy Secunia, Mikkel Winther twierdzi, że wyniki są z pewnością dużo gorsze w przypadku zwyczajnych użytkowników, ponieważ badanie to było przeprowadzone na użytkownikach, którzy poszukiwali programów zabezpieczających. "Wyniki są szokujące i udowadniają oraz podkreślają potrzebę łatania programów dostępnych dla prywatnych użytkowników", twierdzi Winther.

Czytaj całość - "Security Report: Most PCs Run Outdated, Hacker-Friendly Software" (wersja angielska)

 

Autor: Tomasz Sawicki

Źródło: Przegląd prasy zagranicznej przygotowywany przez MediarecoveryWszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS