serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
wydarzenia

18.01.2009
Ataki na Sieci Bezprzewodowe

Data: 1-2 październik 2009

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Kongresowe, ul. Bobrowiecka 9, Warszawa

Sieci bezprzewodowe coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań przewodowych, głównie ze względu na swoją elastyczność, łatwą dostępność oraz niższą cenę. W wielu budynkach i obiektach instalacja sieci przewodowej jest technicznie bardzo trudna, lub wręcz niemożliwa, a tym samym bardzo kosztowna. Naturalnym rozwiązaniem jest zatem sieć bezprzewodowa. Tylko czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Podczas naszych warsztatów uczestnicy dowiedzą się na jakie zagrożenia podatna jest sieć bezprzewodowa, jak w praktyce wygląda atak na nią – w jak sposób haker skanuje sieć, jak próbuje znaleźć jej słabości oraz jakimi technikami i narzędziami włamuje się do niej. Uczestnicy „uzbrojeni” podczas warsztatów w stosowaną wiedzę teoretyczną z technologii sieci bezprzewodowych oraz standardów szyfrowania i metod zabezpieczania takich sieci, samodzielnie dokonają ataku na specjalnie przygotowaną na potrzeby warsztatów sieć Wi-Fi.

Oczywiście wiedza o lukach w bezpieczeństwie i konfiguracji sieci bezprzewodowej, która umożliwia intruzom atak na sieć pozwoli uczestnikom odpowiednio zabezpieczyć całą infrastrukturę – kwestia zabezpieczeń będzie również szczegółowo omawiana podczas zajęć.

Dzięki warsztatom uczestnicy zdobędą następującą wiedzę i umiejętności:
  • dowiedzą się jakimi technikami i narzędziami posługuje się potencjalny intruz, aby włamać się do sieci,
  • dowiedzą się jak wdrożyć bezpieczną sieć bezprzewodową,
  • jak bezpiecznie rozbudować już posiadaną infrastrukturę,
  • jak wybrać najlepsze komponenty sieci bezprzewodowej ze względu na bezpieczeństwo, niezawodność oraz wydajność,
  • a także jak skutecznie monitorować sieć bezprzewodową, wykrywać intruzów i próby penetracji sieci.

     

Warsztaty skierowane są do osób odpowiedzialnych za niezawodne i bezpieczne funkcjonowanie systemów informatycznych: administratorów, oficerów bezpieczeństwa, szefów działów IT; pracowników firm i instytucji posiadający rozbudowaną infrastrukturę IT – przedsiębiorstw z branży: telekomunikacyjnej, finansowej, energetycznej, przemysłu oraz instytucji administracji publicznej.

 

Laboratorium komputerowe – warsztaty będą odbywać się przy stanowiskach komputerowych. Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów warsztatowych zawierający m.in. płytę LiveDVD z zestawem narzędzi i oprogramowania, niezbędnym do budowy bezpiecznej i wydajnej sieci bezprzewodowej.

 

 Koszty uczestnictwa:

  • przy rejestracji do 24 września - 2090 PLN (brutto)
  • przy rejestracji po 24 września – 2450 PLN (brutto)

Dodatkowe informacje i zapisy:

Akademia Linux Magazinewww.alm.org.pl

e-mail: hanna.kowalska@alm.org.pl

tel.: (022) 642 25 19

faks: (022) 642 70 05Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS